top of page

קצת עלינו 

מועדון בוני הדגמים בישראל הוא עמותה רשומה הפעילה בישראל מאז שנת 1987 ומאגדת בתוכה מעל 200 חברים. מטרת המועדון היא לקדם את תחום בניית הדגמים בישראל, להוות פלטפורמה לפעילויות הקשורות לבניית דגמים ולשפר את הקשר בין בוני דגמים בעלי עניין משותף. העמותה מבוססת על התנדבות של חברי המועדון. המועדון הוא גוף ללא למטרת רווח, וגובה דמי חבר שנתיים  במטרה לכסות את עלויות פעילותו השוטפת של המועדון באותה שנת חברות

 

פעילויות המועדון העיקריות:

1. תצוגות דגמים גדולות ורבות משתתפים (חלקן משולבות בתחרות דגמים) כשלוש פעמים בשנה. הצגת דגמים באירועים אלה פתוחה רק לחברי המועדון, אם כי לעיתים אנו מתירים לבוני דגמים שאינם חברים בו להציג דגמים תחת מגבלות שונות ובכפוף לתשלום חד פעמי. בתצוגות אנו משלבים לרוב גם סיורים (למשל בבסיסים/ טייסות חיל האוויר) והרצאות מעניינות בתחומים שונים.

IMG-8039.JPG

2. הפקת חוברות "קנה מידה" פעמיים בשנה. מדובר במגזין הדגמים היחיד בעברית שנמנה בשורה הראשונה של מגזיני דגמים בעולם. בכל חוברת כ-40 עמודים (חלקם בצבע) ומגוון כתבות המיועדות למגוון תחומי העניין של החברים. לחוברת "קנה מידה" אין צוות כותבים קבוע שכן הכתבות נכתבות ושלחות אלינו בהתנדבות מטעם חברי המועדון.

IMG-8042.JPG

3. קיום מפגשים חודשיים קצרים בני כשעתיים, בספריית בית הספר "נועם" בפתח תקווה- פעם בחודש בשעות הערב (בדרך כלל מ 18:00 עד 20:00). מטרת המפגשים היא "לשמור על הגחלת" ולקיים קשר תדיר בין חברי המועדון ובוני דגמים. במפגשים ניתן לראות דגמים בשלבי בניה שונים, וכן למכור/ לקנות דגמים, כלים, חומרים וציוד. לעתים ישנן הרצאות מטעם אחד החברים/ גורם חיצוני. המפגשים פתוחים לכל בוני הדגמים כולל כאלה שאינם חברים במועדון.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 13.49.40.jpeg

4. מפגשי מועדון פעילים בהם מביאים חברי המועדון את ציוד הבניה מהבית ובונים כקבוצה משותפת באווירה כיפית ומהנה. מפגשים מסוג זה קורים אחת לשנה במהלך חופשת הקיץ.

IMG-8049.JPG

5. ביקורים בבסיסי צה"ל, לרבות בסיסי חיל האוויר, כחלק מהקמת תערוכות בימי משפחות של הטייסות וסיורים מודרכים.

WhatsApp Image 2022-08-27 at 14.09.02.jpeg

6. הנחות בחלק מחנויות הדגמים (לפי מדיניות המשווקים)

7.  הפקת חולצות וחומר פרסומי של המועדון היא חלק בלתי נפרד מפעילות המועדון לניצול מלא של דמי החבר. תקציב המועדון משתנה משנה לשנה בהתאם למספר החברים וגורמים נוספים כגון עלויות משתנות של שכירות לאולמות תצוגה עבור הכנסים והתערוכות, עלויות משתנות של הפקת גליון קנה מידה, ועוד. אי לכך גם כמות וסוג ה"מרצ'נדייז" שהמועדון מפיק לחבריו.

 

תשלום דמי חבר למועדון מקנה קבלת שירותי המועדון לשנה קלנדרית המתחילה בכנס חנוכה (הנערך בחודש דצמבר). זאת למרות שמבחינה טכנית שנת החברות מתחילה ב-1 בינואר, מספר ימים לאחר הכנס השנתי. לדוגמא: שנת החברות הקרובה (2023) מתחילה בכנס חנוכה בדצמבר 2022, ותסתיים בכנס חנוכה הבא בדצמבר 2023. כאמור, דמי החבר מיועדים לכסות את הוצאות המועדון בלבד, והם משתנים מעט משנה לשנה לאור השינויים בכמות החברים ובהוצאות המועדון. לשנת 2022 נקבעו דמי החבר של 150 ש"ח למבוגר ו-50 ש"ח לצעיר עד גיל 21. חבר חדש במועדון מקבל עם הצטרפותו את שני הגיליונות האחרונים של "קנה מידה" וכרטיס חבר מועדון מפלסטיק.

 

הצלחת האירועים והשירותים שהמועדון מעניק תלויה רבות בנכונות החברים להירתם ולסייע. למשל- אם חברים לא יכתבו ביוזמתם מספיק כתבות לא נוכל לפרסם את חוברת "קנה מידה" או שהכתבות בה יהיו פחות מגוונות. באופן דומה, אם חברים לא יגיעו עם דגמים לתערוכות שהמועדון מארגן, תערוכות אלה יהיו פחות מוצלחות. אין מדובר בעסק מסחרי בו החבר "קונה" שירותים תמורת דמי החבר שהוא משלם.

נשמח שתצטרפו אלינו!
מועדון בוני הדגמים 
bottom of page